OnlineTavlaOyna.org
Internette online tavla oyna
tavla oyna online parayla tavla parayla tavla paralı tavla oyunları paralı tavla oyunları

TAVLA IÇIN ON ÖNEMLI IPUCU

Tavla bir tecrübe , şans ve sezgi oyunudur. Her oyunun farklı bir senaryosu , derecesi vardır, bundan dolayi önceden hazırlanmış ,
belirlenmiş stratejiler değişik sebeblerden işe yaramayabilir. Oscar Wilde'in tanımladığı gibi tecrübe hatalarımıza verdiğimiz isimdir.
Fakat bir tür temel stratejileri belirleyebiliriz. Bu stratejiler istenemeyen durumlarda bize yardımcı olucaktır.

Tavla oynamaya başlamadan önce tabiki genel ve temel tavla kural ve ilkelerini bilmeniz ,
genel sistem hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için oldukca önemli bir faktörü olacaktır.

Top Tavla Siteleri
BetMatik
Para için bedava tavla ya da dünya genelinde her hangi bir tavla oyuncusu.
Betist
Harika grafiklerle ve gerçekçi sesle birlikte nispeten yeni 3D tavla yazılımı
Ilbet Tavla
Çevrimiçi en büyük tavla topluluklarından birine sahip bir tavla sitesi (kayıtlı 1.2 milyon üzeri oyuncu)

 

İşte tavla için en önemli ipuçları:

1.Pullariıizı özel bir noktaya dogru oynarken bütün opsiyonlara açik olun. Pulun gelecek zarda nereye dogru hareket edeceği hakkında düşünün. Olasi iki alternatif hareket için her zamana acik yön birakmak çok uygun olucaktır.

2.Pullari her zaman çift olarak tutmaya ve iletmeye çalışın. Bu sizi vurulmaya karşı koruyacaktır. (Pullarınızın vurulması durumun size avantaj sağlayacagı pozisyonlarda olucak). Eğer pullarınızı dikkatlice iletletiyorsunuz buda pullarınızın vurulmasını engelleyecektir. Pullarınızı kendi alanlarında tutmanız daha hızlı hafreket etmenizi sağlayacaktır. Bu arkaya doğru oynana oyunlarda faydalı olucaktır.

3.Ne zaman oyuna başlangıç alanınızı terketmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Rakibinizin pullarının yerinde olduğunu varsayalım bu durumda sizin yerinizi terketmeniz akıllıca olucaktır.

4.Rakibinizin pulunu alan dışına çıktıgında vurmaya çalışın. Uzmanalar bunun daha önemli olduğunu söylüyor.

5.Başlangıçtaki birli pozisyonunu boşuna işgal etmeyin. Pulların vurulmasina izin verin. Oyunun sonlarındaki birli noktaya odaklanmaya çalışın.6.Engelleme noktasının çok önemli olduğunu anlamış bulunuyoruz. Fakat erken aşamalardaki adalet noktasını ele geçirmenizde israr ediyoruz bunlar iki taraftaki 4 üncü be 5 inçi noktalardır.

7.Katlama konusundaki kararınız oyunu kazanıp kaybetmenizde önemli bir kriter olucaktır. Ne zaman katlamayı kabul edip ne zaman etmeyeceğinizi bilmek zorundasınız. Rakibi yenmek için takip etme durumlarında katlama oyunda dramatik değişiklikler yapabilir. Kendinizi rakibinizin yerine koyun ve ona göre katlama durumunda bulunun.

8.Eğer kaybedecek birşeyhiniz yoksa tekrar katlama yapmanizi öneriyoruz mesela üö oyunluk bir maçın ilk iki oyununu kazandıysanız.

9.Pulları sabitlemek, demirlemek herzaman tercih edilebilir, bu rakibin hareketlerını kısıtlayacaktır. Eger rakibiniz engel ayarlarsa buna karşı yapilabilicek en iyi şey karşı bir engelle rakibi durdurmaya çalışmaktır.

10.Yedinci ve dokuzuncu noktanın işgal edilmesi izsürme polistikası izledığiniz zaman avantaj sağlayacaktır. Bu rakibinizin onikinci noktasında (orta nokta) bir baski yaratıcaktır. Başlangıca çok derinlere gitmeyin. Bir iki ve üç numalarali noktaları boş bırakın. Beş numaralı nokta yedi gibi önemlidir. Beş numaralı nokta rakibinizin pullarının alana girmesini engeller.

Oyunun kazananı ve kaybedeni arasındaki en önemli onların tavla oyununun temel kurallarını anlaması ve matemetik yeneteklerini oyunun analiz edilmesi sırasinda kullanılmasi için önemlidir. Bu sayede firsatları değerlendirme şansınız yüksek olacaktır.

 

 

tavla oyna online parayla tavla parayla tavla paralı tavla oyunları paralı tavla oyunları