OnlineTavlaOyna.org
Internette online tavla oyna
tavla oyna online parayla tavla parayla tavla paralı tavla oyunları paralı tavla oyunları

Tavla, bir şans ve yetenek ve sezgi oyunu.

Tavla yolculuguna 5000 yil öncesine kadar dayanan Misir ve Iran çevresinden başlamiş ve sonra Avrupa ülkelerine istenmeyerekde
olsa girmiş ve sonra oradan bütün dünyaya , Amerika birleşik devletlerine adeta bir kalip gibi yayilmiştir.Fakat her zaman bu yolculugu bu kadar kolay olmamiştir.
Tavlanin populeritesi internetin kralligi ile tepe noktasina ulaşmiştir.

Top Tavla Siteleri
BetMatik
Para için bedava tavla ya da dünya genelinde her hangi bir tavla oyuncusu.
Betist
Harika grafiklerle ve gerçekçi sesle birlikte nispeten yeni 3D tavla yazılımı
Bahisyap Tavla
Çevrimiçi en büyük tavla topluluklarından birine sahip bir tavla sitesi (kayıtlı 1.2 milyon üzeri oyuncu)

Pull Bugünün tavlasi zaman içinde bir çok şekil ve reform geçirmişitir. Bu olay Birleşik Devletlerde düzenlenen tavla turnuva ve prosedürlerinin belirlenmesine kadar devam etmiştir. Bugunün dünyasinda turnuvalar bütün dünya üzerinde gerçekleştirilebilirken , katilimcilarda dünyanin degişik bölgelerinden olabiliyorlar. Tavla artik yeni yönemlimler içerisinde özellikle teknoloji ve internet çagi ile bu atilimlar iyice artmiş durumda.

Bugün artik dünyanin diğer bir köşesinden herhangi bir insanla coğrafi sinirlara bağimli kalmadan, zaman kisitlamasi olmadan istediginiz gibi tavla oynayabilirsiniz. Isterseniz şansini deneyebilir, bedava oynayabilir isterseniz parasina, para kazanmak için oynayabilirsiniz.

TAVLA STRATEJİLERİ

Herkes tavlanin bir yenek, şans ve sezgi oyunu oldugunu bilir. Oyunun amaci oldukça basit , bütün pullari toplama yerine getir ve onlari ilk toplayip bitirmeye çaliş. Pullari toplama alanina götürmek için degişik olasi yollar ve imkanlar araştirirken rakibinin pullarini ilerletmesini engellemek için yollar bulmak. Lütfen oyundaki şans faktörünü kontrol edemeyeceginizi unutmayiniz. Tabiki zarlarin üzerindeki rakamlarinda ne zaman gelecegini kontrol edemezsiniz, fakat hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bunlara temel stratejiler diyoruz ,oyunu kazanabilmeniz için bu stratejileri uygulamaniz faydali olucaktir.

Tavlada en önemli faktör pullarin nasil dağildiğini bilmektedir. Bu tavla terminolojisinde oldukca ortak bir kavramdir. Uzmanlar tavla pullarinin dagiliminin dişari dogru olmasi gerektiğini söylemekteler. Bu sizin zarlarinizin esnekligini arttiricak bir eylemdir. Uzmanlar ayni noktada beş yada alti pulun bulundurulmasinin amaca ulaşmada oldukca büyük zorluklara sebeb olacagini söylemekteler.

Pullarla oynarken tipki satranc oynarken yaptiginiz gibi sezgilerinize hareketlerini düşünmek için firsat vermelisiniz.Böylece ilerde oluşabilicek saldirilari engellemiş olursunuz.Bu konuda ögüt edilen birşey : pullarin olasi saldiri noktalarindan eşit uzaklikta olmasidir. Bu üzerine açma ,korumasiz birakmak demektir. Pullarinizi kati bir savunma hatti kurabilmeniz için dagitmak oldukca faydali olucaktir.

Oldukca bilinen bir teknik , rakibin evinde bir savunma noktasi kurulmasidir. Buna çapa atmakda denir. (Unutmayin çapa atma teknigi evinizin dişinda yani rakibin alaninda yapilabilir.) Şampiyonlar bunun için genellikle oyunun başlagicinda başlangic noktalari olan 20 ,21 noktalarini kullanirlar. Eger 22 , 23,24 numaralari noktalarin arkadasini kapatabilirseniz bu daha cok degerli olucaktir. Bazen rakibin sahasinda kurdugunuz savunmayi yenilemek için vurmaya izin vermelisiniz.

Yeni başlayanlar için bu teknik cok faydali olucaktir. Rakibin kendi sahasini kullanmasini engelleyecektir. Fakat eger oyunun gidişi gercekten aleyhinize dogru işliyorsa rakibinizin alaniniza kurdugunuz pullari geri çekmeli, terketmelisiniz.

Tecrübe zamanla vurulmasi gerektigini ne zaman vurmasi gerektigini anlamak için sezgileri geliştiren bir etkendir. Uzmanlar sadece vurmanin bir avantaj oldugunu anladiginiz zaman vurmaniz gerektigini tavsiye ediyorlar. Bu konudaki jenerik bir cözüm rakibinizin sizi engellemek ve önünüzü kesmek için kullanabilicegi potansiyel , ve ilerde bulunan pullarini kirmanizdir.Uzman oyuncular rakibin evinde pullarini kirmayi tercih ederler.

Bütün bunlar sadece oyunun gidişatina göre uygulanmasi gereken ve sizin temel sezgilerinize bağli temel bilgiler. Belki sizde oyun oynadikca yeni bazi stratejiler bulabilirsiniz,Gereksinimler sezgilerinize yön verecek eb büyük etkendir.

Stratejililerimizin devamı var, Tüm stratejilerimizi görmek için tıklayın>>

 

tavla oyna online parayla tavla parayla tavla paralı tavla oyunları paralı tavla oyunları